© 2008 Biblioteka Politechniki Białostockiej
Design by Wioleta Korzunowicz

ul. Zwierzyniecka 16, 15-333 Białystok
tel. 85 746 9330, tel./fax 85 746 9329; e-mail: biblioteka#########pb.edu.pl

ZAMAWIANIE KSIĄŻEK

ZAMAWIANIE KSIĄŻEK

Wyszukiwanie i zamawianie książek z Wypożyczalni Ogólnej odbywa się zdalnie poprzez katalog komputerowy ALEPH (http://katalog.pb.edu.pl/F). Książki dostępne w Czytelni Książek można wypożyczać na miejscu na okres krótkoterminowy za pomocą stanowisk samoobsługowych Self-check. Książki dostępne w Bibliotekach Wydziałowych są wypożyczane na miejscu przez bibliotekarza.

Zamówienie książki jest możliwe wyłącznie z ekranu zasobu - listy egzemplarzy Biblioteki Głównej. Ekran zasobu jest widoczny po wybraniu linku "Bibl. Główna" w kolumnie "Zasób" (Rys.1).

Kliknięcie linku Zamówienie (Rys.2) powoduje otwarcie okna "Autoryzacja czytelnika", o ile nie dokonano autoryzacji wcześniej. W następnej kolejności pojawia się formularz służący do składania zamówień.

(Rys.1)

(Rys.2)

Składając zamówienie należy zwracać uwagę na "Okres ważności zamówienia" (okres zainteresowania książką). Domyślny okres ważności zamówienia wynosi trzy miesiące. Po tym czasie wszystkie niezrealizowane zamówienia są automatycznie usuwane. Czytelnik powinien pamiętać o możliwości zmiany (skrócenia/wydłużenia) okresu ważności zamówienia.

Uwaga! Do chwili odłożenia książki na półkę rezerwacji w Wypożyczalni Książek czytelnik może usunąć zamówienie ze swego konta (Zamówienia → Usuń).

REALIZACJA ZAMÓWIEŃ

Zamówienia czytelników drukowane są zawsze o pełnej godzinie zegarowej. Ich realizacja trwa do 60 min. W okresie wzmożonego ruchu czytelniczego (początek roku akademickiego, zmiana semestru) czas realizacji może wydłużyć się do 2 dni. Czytelnik może sprawdzić stan realizacji zamówienia, logując się na swoje Konto. Po wybraniu opcji Zamówienia, należy zwrócić uwagę na kolumnę Status zamówienia. W momencie odłożenia książki na półkę rezerwacji pojawia się tam komunikat "Zarezerwowany do:", informujący do kiedy książka będzie oczekiwała na odbiór w Wypożyczalni Książek.

Przy zgłoszeniu się użytkownika po książkę sprawdzany jest stan jego wypożyczeń. Wypożyczenia są realizowane jedynie w zakresie przyjętego w regulaminie limitu.

ODBIÓR ZAMÓWIONYCH MATERIAŁÓW

Zamówione książki należy odebrać w Wypożyczalni Książek w ciągu:

  • 4 dni od daty realizacji zamówienia - w przypadku studentów studiów dziennych, pracowników oraz czytelników spoza Uczelni,
  • 16 dni od daty realizacji zamówienia - w przypadku studentów studiów zaocznych.
Drupal 7 Appliance - Powered by TurnKey Linux